1 Kasım Dünya Vegan Günü | Chapters

1 Kasım Dünya Vegan Günü

Merhaba,

Bugün 1 Kasım Dünya Vegan Günü. Ne zamandır yazmak istediğim yazıyı bugüne denk getirdiğim için mutluyum.

Web sitemizdeki “Hikayemiz” bölümünü okuyanlar bilir, evde iki kedisi, sokaktaysa onlarca kedi ve köpeği olan iflah olmaz bir hayvanseverim. Bireysel olarak sokak hayvanları için elimden geleni yapsam da, Chapters’ın da bu konuda üzerine düşeni yapmasını istiyorum. Bu sebeple bir sosyal sorumluluk projesi başlattım. Chapters’dan yapılan her alışveriş ile sokak hayvanlarına mama bağışlıyoruz. Her ay sonunda sevgili Gökçe Erdoğan’a mama gönderiyoruz. Gökçe Erdoğan kim, hemen anlatayım.

Gökçe, evinde 1 kör kedi, 1 kör köpek ve bir felçli köpeğe büyük bir fedakarlıkla bakan, iki senedir de her hafta sonu Çorum Çöplüğü’nde yaşayan köpekleri beslemeye giden rengarenk saçlı ve kocaman bir kalpli bir kız. Takip etmek ve destek olmak isterseniz Instagram hesabı @voddiri

Gökçe’yi uzun zamandır takip ediyordum. Evlenirken nikah şekeri vermek yerine Gökçe’nin “Çöplük Çocukları’na” mama bağışlamayı seçtik ve böylece internet üzerinden de olsa tanışmış olduk.

Ne mutlu ki artık Chapters da her ay Çöplük Çocukları’na mama gönderiyor. Merak edenler için Gökçe’nin Çorum Çöplüğü’nde yaptığı besleme fotoğraflarından koyuyorum.

 

    

 

Buna ek olarak, Chapters’ın tüm ürünlerinde vegan deri kullanıldığını da belirtmek isterim. Vegan deri, hayvanlardan elde edilmeyen kısacası bir zulmün sonucu olmayan bir malzemedir. Bugün dünyaca ünlü bir çok marka vegan deriye yönelmeye başladı. Ünlü tasarımcı Stella Mc Cartney koleksiyonlarında yalnızca vegan deri kullanmaktadır. Otomotiv sektöründe ise (şaşırmaya hazır olun) Tesla, yakın zamanda BMW, Mercedes-Benz, Lexus ve Ferrari markalarına katılarak kullanıcılarına vegan deri koltuklar sunan en son lüks otomobil üreticisi oldu.

Toparlamak gerekirse, dünya yalnızca bizim olmadığı gibi, onlarla daha güzel. Kapının önüne koyacağımız bir kap yemek, yapacağımız minik bir bağış onların hayatına olduğu kadar bizim hayatımıza da mutluluk katıyor emin olun. 

Bol patili günler diliyorum.

Sevgiler.

Günce


Yorum yazın

Lütfen dikkat, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanacaktır