Uçak İle Seyahat Ederken Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Şey | Chapters

Uçak İle Seyahat Ederken Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Şey

uçak, pasaport kılıfı,bagaj etiketi,uçak bileti
 
        
Seyahat ederken hızlı ve pratik olmak hepimizin en büyük dileği. Havaalanlarında hayatınızı kolaylaştıracak küçük ipuçlarını sizler için derledik. 
 
Yurt dışı Çıkış Harcını Önceden Yatırmak:
Yurt dışına seyahat ediyorsanız havaalanında mutlaka bir kuyruğa girip yurtdışı çıkış pulu almanız gerekiyor. Peki yurtdışı çıkış harcını çok daha önceden bankaya yatırabileceğinizi biliyor muydunuz? Havaalanında uçuşunuza az vakit kalmışken sıraya girip zaman kaybetmektense ilgili banka şubelerinden ödeme yapabilir ya da internet bankacılığı kullanıyorsanız internetten ödeme seçenekleri ile ödeyip basılı dekontu ya da ekran görüntüsünü yanınızda götürebilirsiniz.
   
     
 
      
Kabin Boy Bavul İle Seyahat Etmek:
Çok uzun bir yolculuk yapmayacaksanız, kabin boy bavul ile seyahat etmek size çok zaman kazandıracaktır. Sadece gerçekten giyeceğiniz kadar giysi ve kullanacağınız kadar aksesuar / kozmetik alarak hem ağır bir bavul taşımanın zahmetinden kurtulabilir hem de bagaj vermek için uzun kuyruklar beklemeye son verebilirsiniz. Hatta Youtube’dan ilginç bavul düzenleme videolarını izleyebilir, minimum yere maksimum eşyayı sığdırabilirsiniz! 
   
   
 
    
    
Bavul Etiketi Kullanmak:
İzlediğimiz romantik komedi filmlerindeki sahnelerden ötürü, en büyük korkularımızdan biri bavulumuzun aynısından bir başkasında da olması ve bavulların karışması! Bunun önüne geçmek için tarzınıza uygun bir bavul etiketi kullanabilir, bir yandan da şıklığınızı koruyabilirsiniz. Baş harfleriniz ile kişiselleştirebilceğiniz şık bavul etiketi çeşitlerimiz için tıklayın. 
   
  
         
   
    
Uçak İçi Sıvı Kurallarını Bilmek:
Size kabin boy bavul kullanmanızı önermişken, bu bavulda taşıyabileceğiniz sıvı limitinden bahsetmezsek olmaz! Uçağın içine yanınızda taşıyabileceğiniz tüm sıvıların maksimum 100 ml.’lik tüp ya da şişelerde olması gerekiyor. Aksi taktirde güvenlik kontrolünden geçerken güvenlik bavulunuzu kenara ayıracak ve sıvılarınızı çöpe atmanızı rica edecektir. Bunun önüne geçmek için seyahat edeceğiniz zaman seyahat boy ürünler satın alabilir ya da marketlerden seyahat boy şişeler alıp ürünlerinizi onlara doldurabilirsiniz. Böylece yolculuk öncesi minik bir stresten kurtulmuş olursunuz!
    
  
 
      
    
Pasaport Kılıfı Kullanmak:
Özellikle kadınlar seyahat ederken bile şık olmaya önem veriyor. Hem tarzınızı korumak hem de pasaport ve biletinizi kaybetme korkusundan kurtulmak için bir pasaport kılıfı kullanmak çok işinize yarayacaktır! Seyahatlerinizde pasaport kılıfı kullanarak hem pasaportunuzu, hem uçak biletinizi hem de para ve kredi kartlarınızı güvenle yanınızda taşıyabilir, ihtiyacınız olduğunda çantanızın derinliklerinde aramadan kolayca çantanızdan çıkarabilirsiniz. Hepsi bir arada duracağını için de vakit kaybetmeden kapılardan geçebilirsiniz. Stil sahibi gezginler için tasarlanan ve isim ya da baş harfiniz ile kişiselleştirebileceğiniz pasaport kılıflarımızı incelemek için tıklayın.
 
Tüm bunların yanı sıra tabii ki en önemlisi seyahatin tadını çıkarmak ve güzel anılar biriktirmek! Şimdiden mutlu tatiller♡  #collectmomentsnotthings
 

Yorum yazın

Lütfen dikkat, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanacaktır