Yaz bitiyor diye üzülenlere teselli ve tavsiyeler | Chapters

Yaz bitiyor diye üzülenlere teselli ve tavsiyeler

Yaz bitiyor diye siz de telaşa kapılan ve gözleri uzaklara dalanlardan mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyim, ben de sizlerden biriyim. Eylül geldi yaz bitiyor diye dudak bükerken, olaya iyi tarafından bakmaya karar verdim ve sonbaharın sevdiğim yanlarını sıraladım. Sizi de biraz neşelendirmek için sizinle de paylaşmaya karar verdim. Kendinize güzel bir kahve yapın ve okumaya başlayın :)

 

Eylül ayının ilk haftasını bitirirken herkeste aynı hüzün. Kim uzun yaz gecelerini, deniz kenarı sohbetlerini, serin kokteylleri ve mangal partileriyle vedalaşmak ister ki? Ancak bir gerçek var, yaz bitti sonbahar kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlıyor. Değiştiremediğimize göre bu gerçekle yüzleşelim ve hatta onda keyif almaya bakalım dedim, o halde başlayalım!

 

Her şeyden önce, eylül ayı başlı başına bir teselli unsuru. Bir çok insanın favorisi eylül ayı geldi. Havalar bunaltmazken hala deniz girilecek kadar sıcak. Havada huzurlu bir renk! Uzun yürüyüşler ile tadını çıkarmak gerek!

 

Uzun kollularınızı özlemediniz mi? Ne zamandır giymediğiniz sıcacık ve yumuşacık pijamalarınızı ve sweatshirtlerinizi çıkarın ve onlarla hasret giderin! Bir de örtünerek uyumaya başladık mı keyfimize diyecek yok.

 

Sıcak kahve-kitap ikilisini uzun zamandır ihmal etmiştik. Havaların serinlemesi ile kendinize güzel bir kahve yapıp kitap okumanın tadını çıkarın.

 

Tenhalaşan tatil beldelerinin tadını çıkarın. Okulların açılıp yaz boyunca adım atılmayan sahil ve sokakların boşalmasıyla huzurlu bir tatil yapma şansını kaçırmayın.

 

Yaz boyunca ihmal ettiğiniz spora geri dönün. Kendinize yeni spor kıyafetleri alarak motivasyonunuzu arttırabilir ve bir sonraki yaz için vücudunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, yaz vücudu kışın yapılır.

 

Bunların son günler olduğunu hatırlayıp, kışa bronz bir tenle girmek için her fırsatta güneşlenmeyi unutmayın.

 

Koşuşturmayla geçen yaza inat, sonbahar ve kış için hedeflerinizi belirleyip keyifli şarkılar eşliğinde planlayıcınızı doldurun.

 

Okulların açılmasıyla özlediğiniz arkadaşlarınızı her gün göreceğinizi hatırlayın. Şehir dışında bulunan arkadaşlarınız da artık döndüğüne göre, hasret giderip en sevdiğiniz kahvaltıcıda uzun kahvaltılar yapabilirsiniz ve sinemaya gidip birlikte harika filmler seyredebilirsiniz.

 

Yeni yayın sezonunun açılmasıyla sevdiğiniz programlara da kavuşuyorsunuz. Akşamları çay eşliğinde en sevdiğiniz programı keyifle izleyebilir ya da yeni bir diziye başlayabilirsiniz.

 

Yaz en eğlencelisi olsa da tüm mevsimlerin kendine has bir güzelliği var, önemli olan hepsini keyifli bir hale getirip tadını çıkarmak. Kendinize iyi bakın, keyifli sonbaharlar!

 

Günce

 


1 yorum

  • Eylülün hüzünlü olması biraz da yaz bittiği için galiba.. Bu keyifli yazıyla daha kolay ve tatlı bir kabulleniş çok mümkün! ?

    Neşe Altındap

Yorum yazın

Lütfen dikkat, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanacaktır